Як вибрати сонячні батареї? Переваги та недоліки

    сонячна батарея

   Хочете приєднатися до числа новаторів, які використовують екологічну енергію?

   Втомилися платити за електрику?

   Тоді прийшов час освоїти технологію генерації електроенергії за допомогою сонячних батарей!    

   Що таке сонячні батареї?

  Сонячні батареї перетворюють енергію сонця в електрику. Цей простий, на перший погляд алгоритм стає                можливим завдяки посередництву важливого мінералу - кремнію. Кремній - один з найпоширеніших земельних         елементів, а це означає, що його видобуток, і запаси вкрай благотворно впливають на собівартість сонячних   батарей. Головне достоїнство сонячної енергії - екологічна чистота. Відсутність будь-яких шкідливих викидів,     випромінювань, відходів. Таке джерело вкрай надійний. Однак є і мінус - непостійний характер. Похмура погода сильно знижує можливості генерації, тому найчастіше система сонячних батарей працює паралельно з традиційними джерелами електроенергії.

  

Які батареї існують? монокристалічні, полікристалічні або тонкоплівкові

сонячні батареї

Порівняльні характеристики сонячних батарей.
 
Якщо ви вибираєте батареї, спираючись виключно на зовнішній вигляд, на що звернути увагу?
 

Зовнішній вигляд фотоелементів.

 
Монокристалічні батареї мають однорідний колір, що є свідченням того, що вихідний кристал складається з одного зерна. Ще один зовнішня ознака - округлені кути.
 
Полікристалічні елементи мають квадратною формою, неоднорідною структурою, яка обумовлюється різними розмірами і формою кристалів, а також наявністю домішок.
 
Тонкоплівкові варіанти сонячних батарей складаються з тонких шарів кремнію. Кремній напилюється на фольгу або скло в умовах вакууму. Такі батареї можуть відрізнятися матеріалами шарів, які формуються з: телурид кадмію, аморфного кремнію, органічних речовин, а також індію, селеніду або галію.
 

Ефективність перетворення сонячної енергії.

Ця відмінність є ключовою.
Монокристалічні елементи мають найбільш високий показник ефективності, що знаходиться на рівні 23%. Досягається цей показник завдяки високому ступеню очищення кремнію.
 
Полікристалічні побратими можуть похвалитися лише 18% ефективністю. Істотне зниження виникає через вторинної сировини, використовуваного при виробництві полікристалів. Домішки вуглецю, кисню та інших елементів зменшують робочу площу батареї.

Тонкоплівкові моделі показують ефективність на рівні 13%. Обмеження пов'язані з фізичними розмірами панелей.
 

Вартість сонячних батарей.


Як ви вже могли здогадатися, вартість монокристалічних елементів вище інших батарей при розрахунку на одиницю потужності. Спочатку висока собівартість монокристалів пов'язана зі складністю технологічної очистки кремнію. Різниця в порівнянні з полікристалічними батареями становить 15-20%, а з тонкоплівковими - 35%.

   що вибрати                                                                                               

Що вибрати?

Монокристалічні батареї  

монокристалічна батареяПереваги:

• Високі робочі показники, досягаються за рахунок кремнію високого ступеня очищення.
• Продуктивність монокристалічних сонячних батарей має показник 18 - 23%.
• Компактність. Висока продуктивність дозволяє використовувати меншу площу, відведену для розміщення батарей. При цьому монокристалічні панелі будуть виробляти електроенергії більше, ніж інші елементи.
• Великий термін експлуатації. Виробники таких джерел гарантують, що їхні продукти прослужать мінімум 25 років.

Недоліки:

• Висока вартість. Ці елементи стоять відчутно дорожче інших батарей, тому побудова системи з їх участю потребують великих капітальних вкладень.
 

Полікристалічні батареї

полікристалічна батареяПереваги:

• Прийнятна вартість. Менш витратний метод виробництва полікристалічних сонячних панелей, робить їх вартість набагато привабливіше на світовому ринку.  

Недоліки:

• Продуктивність. Цей параметр залишає бажати кращого, так як ступінь переробки сонячної енергії в даному випадку рідко перевищує значення 14-18%. Всьому виною низька чистота кремнію.
• Необхідність використання більшого простору. Щоб досягти розрахункової потужності доведеться встановити більше батарей, ніж при використанні монокристалічних панелей.
• Чутливість до високих температур. Багато домішки, що знаходяться в складі полікристала, мають температурний поріг, при досягненні якого в них починають відбуватися певні хімічні реакції. Природно, ця особливість позначається на термінах служби батареї.

Тонкоплівкові батареї

тонкоплівкова сонячна батареяПереваги:

• Низька собівартість виробництва по відношенню до модулів з моно-, і полікристалів. Низька собівартість - низька вартість для кінцевого споживача.
• Приємна естетика, сформована однорідністю напилення кремнію.
• Стійкість до нагрівання. При високих температурах, плівкові батареї зберігають первісну продуктивність, завдяки чому їх можна назвати стабільними і універсальними - підходящими для різного клімату.

Недоліки:

• Вимагають більшої площі для установки
• Площа покриття. Потрібно встановити більше батарей для досягнення запланованих потужностей електростанції.            • Додаткові витрати. Важливо відзначити, що зміст електростанції тонкоплівкових елементів, це не тільки витрати на їх придбання, але і витрати пов'язані з купівлею опорних конструкцій, кабелю та інших витратних матеріалів.
• Малий експлуатаційний термін.

 

        Так, може здатися, що вибір досить непростий, але не хвилюйтеся про це. Щоб визначити його вірність, вам достатньо зв'язатися з нашим консультантом, і поділитися своїм проектом. Необхідно уточнити: мета установки, розрахункову потужність, умови, в яких буде розташовуватися електростанція. Після цього ми зможемо дати вам гранично раціональний рада щодо вибору.
 
        Екологічна енергія - це ваш особистий внесок в власний добробут і здоров'я всього людства!

Підбір сонячних батарей. Ціни

вправо 
KGrHqNHJC8FCcONU1FQBQtmPFjLHw_60_351_large (1)